تعداد بازدید: 330
زبان : فارسی
دسته بندی :

نحوه بارگذاری مطالب در سایت

تاریخ درج خبر : 1401/10/17

نحوه بارگذاری مطالب در سایت از جمله اقداماتی است که در اصل تولید محتوا و انتشار آن در سایت باید به آن توجه ویژه داشت. پابلیش محتوا در سایت یا همان بارگذاری محتوا در سایت با توجه به اصول نگارش، قوانین درج مطلب در سایت و همین طور رعایت سئو نگارشی در این مقاله از سایت زئوس جز به جز بررسی شده است. 

انتشار محتوا در سایت

نحوه بارگذاری مطالب در سایت یا همان درج محتوا در انواع وب سایت‌ها، از اساسی ترین موارد در اصول سئو و بهینه سازی سایت است که اخیرا گوگل در آپدیت الگوریتم‌‌هایش به تفصیل و با دقت به اهمیت آن اشاره داشته است.

از این رو بهتر است از فکر پر کردن سایت بدون هدف، بارگذاری مطالب در سایت بدون یک راهنما و برنامه مشخص و در نهایت تولید محتوای غیر اصولی بیرون بیابید، چرا که دیگر زمان گرفتن اعتبار شانسی از گوگل گذشته و مطالب سایت شما قبل از نمایش به کاربران با دقت چند برابر گذشته غربال می‌شود.

 

بارگذاری محتوا در سایت

 

برای درج مطالب در سایت، نیازمند رعایت کردن اصولی هستیم، تا بتوانیم محتوایی با کیفیت و ارزشمند تولید کنیم.تولید محتوا تنها در نوشتن یک متن مرتبط با فعالیت سایت، محدود نمی شود و نیازمند رعایت قوانین و قواعد خاصی است.

در این مطلب از سایت زئوس سعی داریم در ادامه انتشار مطالب آزموشی در حوزه تولید محتوا و سئو و بهینه سازی سایت، چند گام اصولی در درج مطالب در سایت و نحوه بارگزاری مطالب در سایت بپردازیم. برای داشتن سایتی بهینه از مطالب موثر و مفید تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

 

1. انتخاب عنوان مقاله جذاب و مخاطب پسند

در تولید محتوا و هنگام بارگذاری مطالب در سایت توجه به انتخاب عنوان سئو و عنوان اصلی مقاله امری مهم است که رعایت اصول سئو نگارش در تعیین آن می‌تواند مخاطب را مستقیم به سایت و مطلب شما برساند.در واقع عنوانی که توجه افراد را به خود جلب کند یک امتیاز نیست بلکه اصلی اساسی در تولید محتوا و رعایت اصول سئو در نگارش است.

هنگام بارگذاری محتوا در وب سایت عنوان حکم نمایی از کل محتوای شما دارد. بنابراین بدیهی است که برای تولید محتوا باید حتماً به داشتن عنوانی مناسب توجه کافی داشته باشید.

 

نحوه بارگذاری محتوا در وب سایت

 

گذشته از این عنوان مقاله باید تناسب نسبی با اصل مطلب و داشته باشد، بعنوان اصولی تر باید با بر اساس یک سری کلمات کلیدی اصلی، و وابسته بهینه سازی شده باشد. همانطور که در مقاله تاثیر عنوان بر سئو نگارش یک محتوا اشاره داشتیم، وابسته به نوع مطلب انتخاب کلمات عادی ،تخصصی، احساسی و جدی در جذب مخاطب تاثیر بسزایی دارد.

اما یک نکته مهم که باید در بارگذاری محتوا در وب سایت به آن توجه کرد عنوانتان را برای گوگل می‌نویسید یا برای مخاطب؟برای هردو… چون عنوان H1 شما همان چیزی است که برای ربات‌های گوگل بیشترین اهمیت را دارد و باید کلیدواژه شما در آن به کار رود.

 

2.پابلیش محتوا در بارگذاری مطلب در سایت

دومین گام پس از تولید محتوای نوشتاری مناسب، پابلیش یا انتشار آن در سایت است. برای این کار باید مطلب را به ادیتور سایت وارد و درج مطلب در سایت را بر اساس فضای نوشتاری آن به درستی انجام دهید. رعایت چند اصول زیر برای آپلود محتوا امری مهم است:

  • استفاده بهینه از کلمات کلیدی و گاها به تعداد کم بولد کردن این کلمات برای دیده شدن بهتر
  • مرتب کردن خطوط پاراگراف و نوشته‌ها (جاستیفای) در یک راستا
  • رعایت فاصله در هنگام ایجاد هر پاراگراف
  • رعایت درج عناوین اصلی و زیر عنوان‌ها بر اساس سئو نوشتاری
  • ثبت عنوان و توضیحات مرتبط با سئو نوشتاری مثل عنوان سئو، توضیحات سئو، کلمات کلیدی و ...

 

3.لینک دهی داخلی محتوا در بارگذاری مطالب در سایت

ساختار لینک بر اساس نوع آن به بک لینک و لینک داخلی تقیسم شده که امروزه گوگل بر اساس آپدیت‌های جدید روی این مساله دقت و جزئی نگری زیادی دارد. از این رو اگر در محتوای تولید شده در هنگام بارگذاری مطلبی را درون سایت لینک دهی می‌کنید یا از بک لینک برای بهتر دیده شدن صفحه کمک می گیرید حتما به داشتن ارتباط مبدا و مقصد لینک، ارتباط انکر تکست با لینک سازی انجام شده و دریافت لینک از یک سایت مناسب توجه داشته باشید.

 

پابلیش محتوا در سایت با اصول سئو

 

در بارگذاری محتوا در سایت لینک دهی از مواردی است که با انتخاب یک کلمه کلیدی، درج لینک، درج انکرتکست مناسب و ثبت url مدنظر انجام می‌شود. بنابراین در درجه اول داشتن اطلاعات کافی برای درج لینک در محتوا و سپس تجهیز بودن ادیتور سایت به قابلیت‌های لینک دهی فهرست به سر تیترها، تعیین انکر تکست برای هر لینک و مواردی از این قبیل در تاثیر این امر در مشاهده محتوای بارگزاری شده موثر است.

 

4.درج تصاویر محتوا در بارگذاری مطالب در سایت

تصاویر در سئو نوشتاری نقش بسزایی دارند، البته در صورتی که به درستی و بر اساس اصول تعیین شده بارگزاری و آپلود شوند. حجم کم، کیفیت و وضوح بالایی تصاویر، انتخاب یک Alt image مناسب شامل کلملت کلیدی بهینه ،رعایت فواصل بارگزاری تصاویر (ترجیجا در وسط صفحه با رعایت فاصله از بالا و پایین نوشتار) ومواردی از این قبیل در مشاهده بیشتر مطلب بارگزاری شده در سایت با سرچ کاربران در گوگل بر اساس تصاویر می‌شود.

*یک نکته کاربردی : توجه داشته باشید که محتوا تولید شده تا چه اندازه نیازمند تصاویر است، اگر کلمه کلیدی اصلی شما یک محتوا تصویر محور است، باید با استفاده از تصاویر مناسب و نام تصاویر بهینه در بخش گوگل تصاویر جایگاه مناسبی را برای سایت‌تان رقم بزنید.

 

5.سئو و بهینه سازی سایت در هنگام آپلود محتوا

مهم ترین اصل در جمع بندی یک محتوا سئو شده، رعایت اصول سئو در نوشتار است.بخش مهمی از سئو و بهینه سازی محتوا در هنگام نوشتار آن اجرا می‌شود که همان تکنیک‌های سرچ و تحلیل کمات کلیدی با ابزار مناسب، انتخاب عنوان مناسب و تصاویر بهینه است، بخش دیگر رعایت اصول سئو در هنگام بارگزاری است که شامل درج عنوان سئو مناسب ،توضیحات سئو بهینه، کلمات کلیدی مرتبط، توضیحات عکس مرتبط و مواردی از این قبیل است.

 

6.نوشتن خلاصه در هنگام بارگذاری محتوا در سایت

بخشی از محتوا را بصورت بهینه سازی شده با کلمات کلیدی بعنوان خلاصه مقاله در نظر بگیرید. این امر علاوه بر سئو محتوا در جذب مخاطب تاثیر چندانی دارد، زیرا این پیام را به کاربر منتقل می‌کند، که اگر دنبال کسب اطلاعات در یک زمینه خاص هستی انتخابت درست است.

 

اهمیت رعایت اصول انتشار محتوا برای درج مطلب در سایت

رعایت اصول انتشار محتوا در سایت تا حدودی به اندازه نحوه جمع بندی محتوا با اصول سئو نوشتاری اهمیت و ضرورت دارد. تولید محتوا مناسب، درج توضیحات محصول صحیح و واقعی، رعایت قوانین کپی مطالب، ورود صحیح مطالب به سایت با علائم نگارشی و سئو مناسب همگی در رشد صفحات سایت تاثیر گزار است.

 

تیم سئو و بهینه سازی در پابلیش محتوا

 

تیم سئو و بهینه سازی سایت زئوس با بررسی نیاز‌های به روز فضای وب و بهینه سازی الگوریتم‌های گوگل و محدودیت‌های لحاظ شده آن برای بهتر دیده شدن مطالب ، در تلاش است طرح‌های کاربردی برای ادیتور انواع وب سایت طراحی شده در شرکت زئوس ارائه دهد.

ما مفتخریم که در مسیر پیشرفت شما برای رسیدن به یک جایگاه مطلوب از طراحی سایت در انواع محتلف تا سئو و بهینه سازی و تولید محتوا در کنار شما هستیم.


  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
واتس آپ