تعداد بازدید: 4323
زبان : فارسی
دسته بندی :

خانم ها بهتر از آقایان کد مینویسند!

تاریخ درج خبر : 1394/11/25

نتایج بررسی ها نشان داده است کدهای کامپیوتری نوشته شده توسط خانم ها کیفیت بسیار بالاتری نسبت به کدهایی دارند که توسط آقایان نوشته می شوند.

به گزارش از ایندیا تایمز، اما احتمال قبول کدهای رایانه ای نوشته شده توسط خانم ها تنها زمانی افزایش پیدا میکند که به جنسیت خود اشاره ای نکنند.

در این تحقیق که توسط شش دانشجوی دانشگاه ایالتی پلی تکنیک کالیفرنیا و دانشگاه کارولینای شمالی نوشته شده، رفتار بیش از یک میلیون کاربر سایت Github که برای به اشتراک گذاری کدهای برنامه نویسی به کار می رود بررسی شده است. این سایت همکاری در این زمینه را ممکن کرده و به کاربران امکان می دهد نظراتشان را در مورد کدهای یکدیگر بیان کنند.

یکی از قابلیت های این سایت ارسال کدهای برنامه نویسی برای طراحان پروژه های مختلف است.محققان در بررسی های خود متوجه شدند پذیرش کدهای خانم های برنامه نویس توسط سفارش دهندگان پروژه های مختلف در زمانی که جنسیت آنها مشخص نشده، بیشتر است. اما اگر جنسیت آنها به هر علت مشخص شود میزان پذیرش کدهای آنان تا 9.3 درصد کاهش پیدا میکند.

متقاضیان کدهای برنامه نویسی در توضیح این مساله به ضرورت اعمال تغییرات بیشتر در کدهای نوشته شده توسط خانمها در مقایسه با آقایان،تسلط بیشتر مردان بر برخی زبان های برنامه نویسی و ... اشاره کرده اند. اما تحقیقات به عمل آمده نشان داد که هیچ یک از این دلایل ارائه شده صحیح نبوده است.

محققان این مساله را نشانه دیگری از تبعیض شدید جنسیتی در آمریکا و در میان شرکت های فناوری دانسته اند. در حال حاضر تنها 18 درصد از کارکنان گوگل را خانم ها تشکیل می دهند. این امر در مورد فیس بوک هم به تنها 16 درصد می رسد.

 


  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
واتس آپ