طراحی سایت-طراحی وب سایت-طراحی سایت در  شیراز

زئوس : طراحی سایت در شیراز | طراحی وب سایت در شیراز

افزونه و برنامه اندروید ی برای مقابله با Heartbleed عرضه شد

Heartbleed این روزها حسابی فکر کاربران اینترنت را مشغول کرده و تهدید بزرگی برای امنیت شان محسوب می‌شود!

 اندروید

عرضه افزونه و برنامه اندروید ی برای مقابله با خونریزی اینترنت

در شرایطی که دو سوم اینترنت به علت شناسایی یک حفره امنیتی در استاندارد OpenSSL ناامن تلقی می‌شود، یک افزونه و یک برنامه تحت اندروید برای مقابله با این مشکل عرضه شده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات برسام و به نقل از فارس، هر دو محصول توسط شرکت امنیتی ترندمیکرو عرضه شده اند تا کاربران با استفاده از آنها متوجه شوند آیا وب سایتی که در حال بازدید از آن هستند از امنیت لازم برخوردار است یا خیر. همچنین با استفاده از این برنامه اندروید می‌توان پی برد که آیا دیگر برنامه‌های همراه نصب شده بر روی گوشی آسب پذیر هستند یا خیر.

متخصصان امنیتی می‌گویند نرم افزار OpenSSL که از آن برای رمزگذاری اطلاعات در حین تبادل آنها در فضای مجازی استفاده می‌شود دارای حفره‌ای است که باعث می‌شود در زمان انتقال اطلاعات از رایانه‌ای به رایانه دیگر، از سرور صفحه وب مورد بازدید به رایانه یا گوشی شما و از برنامه همراه نصب شده به گوشی یا تبلت شما، سرقت انواع داده امکان پذیر باشد.

حال پلاگین قابل نصب بر روی مرورگر و برنامه همراه ساخت ترند میکرو می‌توانند سایت ها و برنامه های دارای این اختلال را به کاربر معرفی کنند.

پلاگین این شرکت به نام Trend Micro Heartbleed Detector که با مرورگر کروم سازگار با مک و همین طور رایانه‌های مجهز به ویندوز سازگاری دارد، به رایگان از فروشگاه آنلاین کروم شرکت گوگل قابل بارگذاری است.
تنها کافی است کاربران آدرس سایت مشکوک را در بخش درنظر گرفته شده در این پلاگین تایپ کنند و از نتیجه مطلع شوند.

برنامه همراه مشابه به نام Trend Micro Heartbleed Detector هم که به رایگان از فروشگاه گوگل پلی قابل بارگذاری است با اسکن کردن برنامه‌های نصب شده موارد آسیب پذیر را شناسایی و معرفی می‌کند.


منبع : مرکز طراحی وب زئوس

تاریخ درج خبر : 1393/1/31
تعداد بازدیدها : 533

اخبار مرتبط

دیدگاه شما