طراحی سایت-طراحی وب سایت-طراحی سایت در  شیراز

زئوس : طراحی سایت در شیراز | طراحی وب سایت در شیراز

تاریخ درج خبر : 1396/7/11
تعداد بازدیدها : 53
آیا نسخه فارسی تللگرام امنیت دارد؟

در هفته‌ای که گذشت کانال تلگرام  در اقدامی اطلاعیه‌‌ای فوری مبنی بر سوءاستفاده «نرم‌افزار غیر رسمی تلگرام فارسی» از اطلاعات کاربران خود، منتشر کرد. اطلاعیه‌ای که موجب به وجود آمدن شایعه‌های مختلف و صحبت‌های گوناگون پیرامون مسائل امنیتی و هک اطلاعات این پیام‌رسان شد. پس از آن وبسایت‌ دیجیاتو2 و برخی دیگر از وب‌سایت‌ها با استناد به متن همین کانال تلگرامی، اقدام به انعکاس خبری‌های مختلف در همین زمینه کردند.

 

 

معرفی یا مقدمه؟!

 

بی‌شک نام پیام‌رسان تلگرام این روزها برای همه‌ی کاربران فارسی‌زبان آشناست. پیام‌رسانی با بیش از بیست میلیون کاربر در کشور ایران3 که روزانه میلیون‌ها مطلب و پیام در آن تولید و منتقل می‌شود و عمده‌ی کاربران، آن را به‌عنوان یک ابزار پیام‌رسان کاملا امن و مطمئن می‌شناسند. تلگرام در سال ۲۰۱۳ ابتدا با عنوان یک ابزار پیام‌رسان فوری و امن در اختیار مخاطبان قرار گرفت و بعد از آن با افزودن امکانات متنوع مانند کانال، گروه و … سهم عمده‌ای از فعالیت کاربران در پیام‌رسان‌ها از آن خود کرد.

 

از آنجایی که تلگرام به صورت نرم‌افزار متن‌باز ارائه شد، امکان بررسی، توسعه و استفاده از کدهای آن برای سایر توسعه‌دهندگان نیز فراهم بود. در این میان برخی از برنامه‌نویسان و گروه‌های ایرانی با انگیزه‌های گوناگون اقدام به ساخت نسخه‌هایی متنوع و متفاوت براساس این پیام‌رسان کردند.

 

نسخه‌های تلگرام فارسی (غیر رسمی)، موبوگرام و سایر پیام‌رسان‌ها با نام‌های مختلف تلگرامی نیز بر همین اساس ساخته و توسعه‌ داده شد.

 

براساس آمار، تلگرام فارسی با بیش از ۳ میلیون نصب فعال (به‌صورت رایگان) در فروشگاه اپلیکیشن کافه بازار، موبوگرام با بیش از ۵۰۰ هزار نصب فعال (با قیمت ۵.۰۰۰ تومان) و موبوگرام دو با بیش از ۵۰۰ هزار نصب فعال (به‌صورت رایگان) سهم قابل توجهی از کاربران پیام‌رسان تلگرام را در ایران به خود اختصاص داده‌اند.

 

در ادامه به اسامی و تعداد نصب فعال نسخه‌های مختلف تلگرام براساس اطلاعات فروشگاه اپلیکیشن کافه‌بازار اشاره شده است.

  

 

 اینکه این برنامه‌ها چه تفاوت‌هایی با نسخه‌ی اصلی تلگرام دارند، معایب استفاده از این قبیل برنامه‌ها چیست، همچنین بررسی ادعای مطرح شده توسط کانال تلگرام «آخرین خبر»، موضوعی است که در ادامه این مطلب به آن خواهیم پرداخت.

بررسی نخست

عمده تفاوت اولیه این برنامه‌ها با نسخه‌ی اصلی و رسمی تلگرام، در ظاهر واسط کاربری، منوی زبان فارسی و برخی امکانات جانبی جزئی دیگر است که به مرور زمان و با فاصله‌ی زمانی اندک نیز به نسخه‌ی اصلی تلگرام اضافه شده‌اند. ویژگی‌هایی که بدون در نظر داشتن آن‌ها هم می‌توان تلگرام را یک پیام‌رسان کامل و بدون نقص به‌لحاظ کاربری معرفی کرد.

 

اساسا می‌توان گفت همه‌ی این برنامه‌ها کپی‌هایی هستند از سورس اصلی تلگرام با اندکی تغییر!


منبع : مرکز طراحی وب زئوس
تاریخ درج : 

تعداد بازدیدها : 53
 

اخبار مرتبط

دیدگاه شما