تاریخ درج خبر : 1396/5/22
تعداد بازدیدها : 3161

وبلاگ چیست و چه تفاوتی با وب سایت دارد؟

وبلاگ چیست و چه تفاوتی با وب سایت دارد؟

 

وبلاگ یا بلاگ در واقع صفحاتی کوتاه و خلاصه در وب است که توسط فرد یا اشخاصی طراحی شده و میتواند شامل خاطرات شخص نویسنده ، اخبار و مقالات علمی ، تصویر و صوت  و حتی بازی و سرگرمی... باشد که این مطالب بصورت روزانه  و بترتیب تاریخ نوشتن ونشرمرتب میگردد.یعنی شما میتوانید جدیدترین مطلب را در صفحه نخست ببینید .

 

وبلاگ را نیز میتوان بنوعی رسانه اینترنتی نامید!

 

 

اما تفاوت وبلاگ و وب سایت در چیست؟

 

  • میتوان گفت وب سایت ها بسیار رسمی تراز وبلاگ ها هستند. و نسبت به بلاگ ها که رایگان هستند شامل هزینه هایی مانند : خرید دامنه و میزبانی (فضای اینترنتی ) وهزینه  طراحی و برنامه نویسی وبسایت و..... می باشند.

 

  • وبلاگ ها اکثرا با هدف شخصی مانند اشتراک گذاری افکار و احساسات نویسنده طراحی میشوند در حالیکه هدف شخص از طراحی یک وب سایت صرفا،هدفی تجاری و کسب درآمد و کسب و کار اینترنتی است یا بازاریابی است.هرچند امروزه وبلاگ نویسان هم تمایل پیدا کرده اند تا در کنار انتشار مطالب مختلف برای محصولات و خدمات خود نیز بازاریابی نمایند.

بنابراین میتوان گفت وبلاگ زیر شاخه ای از وب سایت است.

 

  • برای طراحی سایت نیازمند داشتن دانش کامپیوتری هستید و درکل انجام طراحی سایت پیچیده تر از وبلاگ است

 

  • محتوای وب سایتها در بخش ها و صفحات داخلی مختلف ارائه میشود این درحالی است که مطالب وبلاگ تنها در یک صفحه و بر اساس زمان قرار دادن مرتب شده و ارائه می گردد

 

  •  تفاوت بازر دیگر اینکه طراح صفحات وبلاگ به گونه ای است که اگر تغییری در یک صفحه اعمال شود ، در کلیه صفحات نمایش داده میشود.در حالیکه صفحات یک وب سایت طراحی و تغییرات خاص خودش را دارد

 

  • موضوعات وب سایت ها دستعه بندی شده و در یک مورد خاص میباشد اما در وبلاگ موضوعات متنوع و غیر مرتبط باهم هستند

 

  • کار با وبلاگ ها و بروز رسانی آنها به جهت اینکه  مطالبشان در یک صفحه قرار میگیرد بسیار ساده تر و سریعتر از وب سایت است

 

اما با وجود همه این تفاوت ها باید اذعان داشت که هر دو این صفحات مجازی ، مکانی خوب و مفید برای ارائه و انتقال اطلاعات به کاربران  میاشند و هر کدام ازآـنها با توجه به ویژگی‌ها، مزایا   معایبشان کاربردهای متفاوتی دارند.


دیدگاه شما
منبع : مرکز طراحی وب زئوس
تاریخ درج : 

تعداد بازدیدها : 3161
 
برچسب ها

اخبار مرتبط