تاریخ درج خبر : 1396/5/9
تعداد بازدیدها : 1497

شبکه اجتماعی پیچ؟!

شبکه اجتماعی پیچ؟!!

اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که در دنیای مجازی فعالیت می کنید،حتما با اسم شبکه جدید پیام رسان پیچ (Peach) که بتازگی راه خود را به شبکه های اجتماعی باز کرده برخورد کرده اید.

این اپلیکیشن، تلفیقی از شبکه های اجتماعی اسلک، توئیتر و فیس بوک است که پیش بینی می شود به زودی کاربران زیادی پیدا کند و تبدیل به رقیبی قدرتمند برای فیسبوک و دیگر شبکه های اجتماعی گردد.


اما تمایز اصلی برنامه پیچ ( Peach) با سایر اپلیکیشن های اجتماعی استفاده آن از کلمات جادویی است که امکان ارسال انواع مختلف پست ها توسط کاربر را فراهم می آورد.

 

آن چیزی که یک شبکه ی اجتماعی را جالبتر می کند این است که به شما این امکان را بدهد که از کلمات جادویی استفاده کنید،کلمات اعجاب انگیزی که به تنهایی مفهوم یک جمله را برساند.


این کلمات را با عنوان مجیک ورد هم شناخته می شوند. هنگامی که شما بر روی این مجیک ورد ها کلیک می کنید، قابلیت های خاصی فعال می شوند. مثلا این مجیک ورد ها به شما این امکان را می دهند که یک موقعیت (location) ، گیف (GIF) یا دیگر شکل های رسانه ای را به صفحه ی اصلی اضافه کنید.یا مثلا اگر کلمه shout را تایپ کنید، می توانید پستی با استفاده از حروف بسیار بزرگ ارسال کنید یا بر فرض اگر لغت safari را تایپ کنید فورا یک صفحه وب در مرورگر سافاری باز می شود و می توانید به جستجوی آنلاین بپردازید.

استفاده از این کلمات جادویی جهت وسوسه کردن شما برای به اشتراک گذاری فراداده های بیشتر، کاری جالب است تا سبب شود، با ارائه اطلاعاتی در مورد زندگی، علایق و رفتارهای خود ، هزینه ارائه خدمات این برنامه را بپردازید، و اما نکته قابل توجه و تامل اینکه به رغم ادعاهای مطرح شده در بخش سیاست های حریم خصوصی، این شرکت قادر است اطلاعات کاربران را به منظور استفاده برای اهداف نامشخص در آینده، به اشخاص و سازمان های نامعلوم بفروشد!!!!


دیدگاه شما
منبع : مرکز طراحی وب زئوس
تاریخ درج : 

تعداد بازدیدها : 1497
 
برچسب ها

اخبار مرتبط