تاریخ درج خبر : 1396/4/25
تعداد بازدیدها : 1477

چگونه هنگام کار با کامپیوتر مراقبه انجام دهیم ؟

نشستن تمام روز در مقابل یک کامپیوتر برای کار هم برای ذهن و هم برای بدن سخت است. این می تواند شما را از نظر ذهنی تخلیه و از لحاظ جسمی از بین ببرد....

نشستن تمام روز در مقابل یک کامپیوتر برای کار هم برای ذهن و هم برای بدن سخت است. این می تواند شما را از نظر ذهنی تخلیه و از لحاظ جسمی از بین ببرد. از طریق تمرین روزانه، شما میتوانید بهره وری خود را افزایش دهید، همچنین به ارتقاء خلاقیت و کاهش استرس شما در محل کار کمک می کند. با تکنیک های کشش منظم، می توانید ذهن خود را شارژ کنید و تنش عضلانی را که با کار شما همراه است، آزاد کنید.

روش اول : مدیتیشن سر کار

زمانی را برای تمرین در محل کار بگذارید. با تمرین روزانه از جمله، مدیتیشن می توانید استرس و اضطراب را کاهش دهید، تمرکز و بهره وری را افزایش دهید و سلامت عمومی خود را بهبود بخشید. مدیتیشن می تواند به شما برای استراحت کمک کند، کارایی خود را به عنوان یک کارمند افزایش دهید و تجربه کلی سایت خود را بهبود بخشید. برای به دست آوردن این مزایا، زمان صرف شده برای تفکر هر روز را کنار بگذارید.

مراقب باشید در طول ناهار ، استراحت روانی نیمه روز ذهن شما  به خوبی انجام شود چون به جوان سازی شما کمک می کند.

روز کاری خود را با یک جلسه مراقبه کوتاه به پایان برسانید. مرز بین زندگی کاری شما و زندگی اجتماعی باید کاملا تفکیک شده باشد.

هر زمان که احساس تنش یا اضطراب می کنید، مراقبه کنید. در واقع این کار شما واقعا می تواند به شما کمک کند به احساس تنش یا اضطراب غلبه کنید.

روش دوم : در صورت امکان یک نقطه آرام پیدا کنید.

در حالی که بعضی از محل های کار فضاهای مدیتیشن را تعیین کرده اند، بسیاری از کسب و کارها آن را انجام نمی دهند. برای رسیدن به آرامش، موقعیت مکانی خود را به بهترین نحو محیا سازید. اگر شما باید در مکعب یا دفتر خود باقی بمانید، می توانید مراحل زیر را برای به حداقل رساندن حواس پرتی ها انجام دهید:

درب خود را ببندید و چراغ ها را کم کنید

گوشی خود را از جیبتان بیرون بیاورید

موبایلت را خاموش کن.

رایانه خود را در حالت خواب قرار دهید

هدفون یا گوش بند بپوشید

روش سوم : در یک موقعیت راحت نشسته و چشمانتان را ببندید.

صندلی را به حالت راحت ببرید پای خود را به طور قاطع بر روی زمین قرار دهید، دست های خود را روی زانوی خود بگذارید، مستقیما بنشینید و چانه خود را بلند کنید. همانطور که روی یک جسم در جلوی شما تمرکز می کنید، چندین نفس عمیق بکشید. به تدریج چشم خود را نرم و چشم های خود را ببندید.


منبع : مرکز طراحی وب زئوس
تاریخ درج : 

تعداد بازدیدها : 1477
 

اخبار مرتبط