طراحی سایت-طراحی وب سایت-طراحی سایت در  شیراز

زئوس : طراحی سایت در شیراز | طراحی وب سایت در شیراز

تاریخ درج خبر : 1395/11/10
تعداد بازدیدها : 819
گوگل به تقلب متهم شد

اتحادیه اروپا چند روز پیش گوگل را به تقلب علیه رقبای خود متهم کرد و به اتهام ‘ آنتی تراست’ از بزرگترین موتور سرچ جهان شکایت کرد.

به گزارش پایگاه نیوزویک، اتحادیه اروپا مدعی شد گوگل نتایج جست و جوی کاربران را به نفع خدمات Google Shopping تغییر داده و نمایش می دهد. اتحادیه اروپا در پی این ادعا علیه سیستم عامل موبایل اندروید، دعوای آنتی تراست اقامه کرد. یکی از اعضای شورای رقابت گفت، شرکت گوگل که بخش اعظم جست و جوی اینترنتی را در اختیار دارد، طی اظهارنامه ای نسبت به اقامه دعوای شورای اروپا اعتراض کرده است.

بر اساس اظهارات این عضو کمیسیون، اگر در نتیجه تحقیقات معلوم شود که گوگل نتیجه جست وجوی کاربران را به نفع خدمات خود تغییر داده است، متحمل مجازات های قانونی خواهد شد و ناچار است شیوه کسب و کار خود را در اروپا تغییر دهد. گفته می شود شرکت گوگل در پی جست وجوی کاربران اروپایی، خدمات مرتبطی را که خود ارایه می کند، در صدر نتایج جست وجو نمایش می دهد و از طریق نفوذی که به دلیل ارایه خدمات رایگان جست و جو در بین کاربران اینترنتی به دست آورده است، سایر محصولات و خدمات خود را تبلیغ کرده و سایر رقبا را به طور غیرمنصفانه از چرخه رقابت خارج می کند.

از سال ها قبل بسیاری از غول های فناوری، کمیسیون اروپایی را برای مجازات رقبای خارجی خود تشویق می کردند؛ چراکه کمیسیون اروپایی علاوه بر جریمه های نقدی، می تواند شرکت هایی را که بر خلاف قواعد حقوق رقابت اتحادیه مشغول به فعالیت هستند به تغییر رویه های تجاری وادار کند و اساسا مدل کسب وکار آن ها را دگرگون کند.


منبع : مرکز طراحی وب زئوس
تاریخ درج : 

تعداد بازدیدها : 819
 
برچسب ها

اخبار مرتبط

دیدگاه شما