طراحی سایت-طراحی وب سایت-طراحی سایت در  شیراز

زئوس : طراحی سایت در شیراز | طراحی وب سایت در شیراز

تاریخ درج خبر : 1395/10/14
تعداد بازدیدها : 1229
چرا همیشه باید بزرگ فکر کنید

وقتی روبرتو گویزوتا مدیرعامل کوکاکولا شد، با رقابت شدید پپسی مواجه بود که باعث کاهش رشد سهام کوکا شده بود. مدیرانش بر رقابت با پپسی متمرکز شده بودند و قصد داشتند در هر دوره زمانی برنامه رقابتی، سهم بازار کوکا را 1 درصد افزایش دهند...

وقتی روبرتو گویزوتا مدیرعامل کوکاکولا شد، با رقابت شدید پپسی مواجه بود که باعث کاهش رشد سهام کوکا شده بود. مدیرانش بر رقابت با پپسی متمرکز شده بودند و قصد داشتند در هر دوره زمانی برنامه رقابتی، سهم بازار کوکا را 1 درصد افزایش دهند. روبرتو تصمیم گرفت رقابت علیه پپسی را متوقف کند!

و به جای آن علیه شرایط 1 درصد رشد داشته باشد! او از مدیرانش پرسید: «میانگین مایعاتی که هر آمریکایی در روز می‌نوشد چقدر است؟!» جواب 14 اونس بود. «سهم کوکا از این مقدار چقدر است؟!» دو انس. روبرتو گفت: «کوکا به سهم بیشتری از این بازار نیاز دارد!» رقیب، پپسی نبود. بلکه آب، چای، قهوه، شیر و آبمیوه‌ ها بودند که 12 اونس باقیمانده را تشکیل می‌ دادند! روبرتو گفت: «مردم هر وقت احساس کردند که دوست دارند چیزی بنوشند باید به کوکا دسترسی داشته باشند.» برای اجرای این استراتژی، شرکت کوکاکولا در گوشه و کنار هر خیابان دستگاه‌ های فروش کوکا قرار داد.

با این کار، کوکا به سهم قابل ملاحظه‌ ای از بازار دست یافت که پپسی هرگز به چنین سهمی دست نیافته است. شاید اگر کوکا فقط با پپسی رقابت می‌ کرد، هرگز نمی‌ توانست برنده شود و شاید برای همیشه شکست می‌خورد! اما با داشتن هدفی بزرگتر، توانست به راحتی پپسی را هم کنار بزند… اگر قرار بود سایت گوگل زمانی که شروع به فعالیت کرد این را در نظر می گرفت که بزرگترین رقبای آن یاهو و ام اس ان بودند، هرگز نمی توانست این پیشرفت غیر قابل تصور را تجربه کند.

شرکت هایی که آن زمان رقبای اصلی شرکت گوگل بودند حالا اصلاً در مقابل آن به حساب نمی آیند! لطفاً در انتخاب رقبای خود برای رسیدن به هدف دقت کنید. گاهی نیاز است بزرگترین رقیب شما ضعف در رسیدن به هدف اصلی شما باشد. وقتی شما به هدف والایی فکر می کنید و همواره در تلاشید که به آن دست پیدا کنید که قطعا هم دست پیدا خواهید کرد، هیچ وقت از تکاپو نباید دست بکشید. هدف خود را هم آن قدر بزرگ فرض کنید که برای رسیدن به آن در بهترین شرایط نیاز به تمام دوران عمر شما باشد …


منبع : مرکز طراحی وب زئوس
تاریخ درج : 

تعداد بازدیدها : 1229
 

اخبار مرتبط

دیدگاه شما