تاریخ درج خبر : 1395/8/11
تعداد بازدیدها : 1774

چرا سایت ها به سئو نیاز دارند؟

امروزه با توسعه روز افزون وب پارسی شاهد به وجود آمدن سایت های متعددی در موضوعات مختلف هستیم ، در این میان اکثریت ترافیک ورودی سایت ها از طریق موتورهای جستجو از جمله گوگل ، یاهو و بینگ صورت می گیرد ، در واقع سایت هایی موفق هستند که ترافیک قابل توجهی از گوگل دریافت مینمایند . آمارهای نشان می دهند که در ایران بخش عمده بازدید های اینترنتی از طریق گوگل صورت میگیرد که ما از این پس بر روی گوگل تمرکز داریم .

در این جا است که سئو (Seo) و بهینه سازی سایت مطرح میگردد ، موتور جستجو گوگل با توجه به فاکتور های خاصی که برخی مشخص و برخی محرمانه هستند به ایندکس کردن سایت ها می پردازند وب سایتی که رنک (Rank) و رتبه بهتری نسبت به دیگر رقبا داشته باشد در صفحه اول نمایش داده می شود .

بدیهی است که سایت هایی که در صفحه اول جستجو گوگل هستند بیشترین بازدید را دارند . سئو سایت بر بهبود همین فاکتورها برای موتورهای جستجو ( گوگل ) و کاربران توجه دارد . فاکتورهای سئو و بهینه سازی سایت عبازتند از :

1. تولید محتوای مفید برای کاربران

2. فعالیت و اشتراک گذاری محتوا در شبکه های اجتماعی ( از جمله : گوگل پلاس ، فیسبوک و ... )

3. لینک بلدینگ و دریافت لینک یک طرفه از سایت های مرتبط با موضوع و ... موارد نام برده اصول کلی سئو سایت می باشند و موارد و نکات ریز بسیاری وجود دارد که در شماره های بعدی به آنها می پردازیم .


منبع : مرکز طراحی وب زئوس
تاریخ درج : 

تعداد بازدیدها : 1774
 

اخبار مرتبط