تاریخ درج خبر : 1395/3/30
تعداد بازدیدها : 2171

شناسایی و دستگیری هکر تعدادی از سایت های دولتی

چندی پیش هک تعدادی از سایت های دولتی،در رسانه ها جنجال زیادی به پا کرد. در همین راستا مرکز بررسی جرایم سازمان یافته ی سایبری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اعلام کرده هکر تعدادی از این سایت های دولتی را شناسایی و دستگیر کرده است.

این هکر که ظاهراً با نام «مافیا هکینگ تیم» فعالیت می کرده است، تاکنون تعداد زیادی از سایت های داخلی از جمله سایت سازمان ثبت اسناد کشور، شرکت پست جمهوری اسلامی ایران و تعدادی از دانشگاه های کشور را هدف فعالیت های مجرمانه ی سایبری از جمله هک و نفوذ قرار داده است.

اما یک نکته ی مهم دیگر نیز در این خبر به چشم می خورد. برخی مقامات و منابع خبری پیش از این اعلام کرده بودند هکر مذکور تنها مدیریت بخش اطلاع رسانی سایت های هک شده را در اختیار گرفته بوده است، اما ظاهراً بررسی های کارشناسان مرکز بررسی جرایم سازمان یافته ی سایبری نشان داده است که وی به دلیل ضعف امنیتی، به اطلاعات زیادی دسترسی داشته ولی به دلیل انگیزه های خاص، از پیاده سازی و سرقت این اطلاعات خودداری نموده است.

لازم به ذکر است فرد یاد شده ضمن تشکیل پرونده به مرجع قضایی معرفی گردیده و تحقیقات مقدماتی از وی کماکان در دستور کار کارشناسان فنی مرکز بررسی جرایم سازمان یافته ی سایبری قرار دارد.


منبع : مرکز طراحی وب زئوس
تاریخ درج : 

تعداد بازدیدها : 2171
 

اخبار مرتبط