تاریخ درج خبر : 1395/3/23
تعداد بازدیدها : 1860

نصب اجباری اپلیکیشن Moments برای کاربران فیسبوک

فیسبوک به تازگی ایمیلی به کاربران خود ارسال کرده و از آنها خواسته که اپلیکیشن Moments را هر چه سریع تر در موبایل هایشان نصب کنند. اپلیکیشن Moments در جولای سال گذشته با هدف اشتراک گذاری تصاویر به صورت خصوصی میان کاربران فیسبوک منتشر شد.

فیسبوک با ارسال این ایمیل به کاربران در واقع آنها را مجبور به نصب Moments کرده، چرا که طبق بیانیه منتشر شده کلیه تصاویری که از موبایل با فیسبوک همگام سازی شده اند، در تاریخ 7 جولای (17 تیر) از سرورهای فیسبوک حذف می شوند و تنها راه نگهداری از آنها،‌ نصب اپلیکیشن Moments خواهد بود. مقصود از تصاویر همگام شده، عکس هایی هستند که در آلبومی تحت عنوان Synced در اپلیکیشن فیسبوک نگهداری می شوند.

استراتژی مجبور کردن کاربران به انجام یک کار (مثل همان کاری که فیسبوک برای حذف قابلیت چت خصوصی و وادار کردن کاربران به استفاده از مسنجر انجام داد) موضوعی است که همیشه با نتایج خوبی همراه بوده. به همین خاطر فیسبوک تصمیم گرفته تا برای استفاده کاربران از Moments نیز همان شیوه ای را در پیش بگیرد که از اجرای آن برای اپ پیام رسان خود نتایج خوبی دریافت کرده بود.

اما سوال اینجاست که آیا فیسبوک می خواهد تا از آن به عنوان شرکتی یاد کنند که کاربران خود را به حذف دیتا تهدید می کند؟ اگر اپلیکیشن Moments به اندازه اپ اصلی فیسبوک فوق العاده باشد، مطمئنا کاربران بدون نیاز به هیچ گونه فشار از سوی کمپانی آن را نصب خواهند کرد. بنابراین شاید بهتر بود که فیسبوک تصمیم گیری در مورد نصب یا عدم نصب Moments را به خود کاربران واگذار می کرد.

تیم فیسبوک هنوز نسبت به این موضوع توضیحی ارائه نداده است .


دیدگاه شما
منبع : مرکز طراحی وب زئوس
تاریخ درج : 

تعداد بازدیدها : 1860
 

اخبار مرتبط