تاریخ درج خبر : 1395/2/26
تعداد بازدیدها : 2675

7 نکته ی عجیب در مورد دنیای وب!

اینترنت،پدیده ای است که تمام زندگی ما رو در بر گرفته، و شاید کمتر از 10 سال باشد که وارد زندگی ما شده است ولی توانسته تمامی کارها و رفتار ما را تحت تاثیر قرار بدهد.

7 نکته ی جالب و دانستنی از این دنیای عجیب را بدانیم :

1. اولین دامنه دات کامی که ثبت شد 

فکر می کنید چه تعداد دامنه در فضای مجازی ثبت شده است؟ فکر میکنید طی سالیان گذشته مثلا 10 سال گذشته این تعداد چقدر بوده ؟ یا حتی 20 سال پیش ؟

اصلا 20 سال پیش چیزی به اسم دامنه وجود داشته است ؟ قدیمی ترین دامنه .com ثبت شده دامنه سایت Symbolics.com .  شرکت سیمبولیکس دامنه  خود را در ماه مارس سال 1985 ثبت کرد و اولین دامنه  دات کام ثبت شده است !

2. اولین دامنه یک سوپر استار

واقعا پیش بینی این نکته در 15 سال پیش که آینده دنیا دست اینترنت خواهد بود کار آسانی نبوده است . David Bowie اولین سوپر استاری بود که دامنه ای را به اسم خودش ثبت کرد و سایت شخصی ای برای خودش افتتاح کرد.

3. سنگین ترین سایت دنیا

سایت 28Fields ادعا میکند که سنگین ترین سایت دنیا را دارد! اگه به صفحه اول این سایت برید این سایت ادعا کرده که با یک اینترنت پرسرعت لود شدن این سایت چیزی در حدود 120 روز طول میکشد ! همچنین این سایت هم از نظر ارتفاع، بلندترین سایت اینترنت است که چیزی در حدود 18 کیلومتر ارتفاع دارد !

4. صفحه  404

این صفحه که تقریبا اکثر سایت ها و وبلاگ ها آن را دارند، یکی از پر بازدیدترین صفحات اینترنت است. این خطا هنگامی بروز میکند که لینک مورد نظر در دسترس نباشد و یا پاک شده باشد. البته شماره های دیگه ای هم نظیر 403 و 303 و 302 و 301 برای بقیه خطاها وجود دارد ولی صفحه 404 معروفترین آنهاست.

5. مرورگر نت اسکیپ

شاید این مورد جزو عجایب خود اینترنت نباشد ولی توانست مسیر رسیدن به اینترنت را متحول کند. این مرورگر در سال 94 نوشته شد و به عنوان یک برنامه برای کامپیوتر های خانگی مورد استقبال قرار گرفت. استفاده از مرورگر نت اسکیپ رو به افزایش بود که در سال 95 مایکروسافت با انتشار اینترنت اکسپلورر و همراهی آن با ویندوز این دو شرکت را وارد نبردی جدی کرد. ولی از آنجایی که IE همراه با ویندوز ارائه میشد، جای نت اسکیپ رو گرفت و کم کم باعث ورشکستگی این شرکت شد. هرچند که مدتهاست که دیگه نت اسکیپ منشتر نمیشود ولی راه رو برای مرورگر دوست داشتنی فایرفاکس باز کرد.

6. جوایز وبی

جوایز وبی از سال 1996 هر ساله به تعدادی سایتها در زمینه های مختلف تغلق میگیرد. و در هر زمینه هم 2 سایت برنده میشود، یکی به انتخاب اعضا آکادمی وبی و یکی هم به انتخاب مردم.

7. Google

اگه بخواهیم حتی یه لیست 1 عضوه هم از عجایب اینترنت درست کنیم، آن یک دانه عضو فقط میتواند گوگل باشد. فقط یک لحظه اینترنت را بدون گوگل تصور کنید : فاجعه ! گوگل چیزهایی را به ما داده و کارهایی را برای ما آسان کرده که حتی ما تصورش هم نمیکردیم. اینترنت بدون گوگل مثل زندگی کردن بدون آب خوردن است !


منبع : مرکز طراحی وب زئوس
تاریخ درج : 

تعداد بازدیدها : 2675
 

اخبار مرتبط