تاریخ درج خبر : 1395/1/19
تعداد بازدیدها : 1534

فاش شدن زن بودن شکسپیر پس از 400 سال

گفته می‌شود شکسپیر آن کسی نبوده که ما تصور می‌کردیم و او جنسیتش را با توجه به زمانی که در آن زندگی می‌کرده تغییر داده‌است.


با اینکه 400 سال از مرگ ویلیام شکسپیر می‌گذرد، شایعاتی در مورد شخصیت واقعی شکسپیر هنوز پابرجاست. یکی از محققانی که در مورد شکسپیر بسیار تحقیق کرده ادعایی می‌کند که به نوبه خود بسیار جالب است.
جان هادسون محقق در کتابش می‌نویسد شکسپیر در اصل خانمی به نام امیلیا باسانو بوده که در لندن زندگی می‌کرده. او در کتابی به نام «خانم سیاه موی شکسپیر» می‌نویسد شکسپیر خانمی بوده که موهای سیاهی داشته و درسال 1569 در خانواده‌ای موسیقی‌دان به دنیا آمده‌است.
خانواده امیلیا برای ملکه الیزابت اول موسیقی می نواخته و او در نوجوانی به لورد چمبرلین که مسئول قسمت تئاتر شهر لندن بود علاقه مند شد. او از همین‌جا اطلاعات لازم را برای نوشتن نمایشنامه‌های منتسب به شکسپیر را کسب کرد.
امیلیا باسانو در سال 1645 فوت می‌کند. او تمام عمرش را در لندن سپری می‌کند و این موضوع یکی از دلایلی است که آقای هادسون معتقد است این خانم با نام شکسپیر کار می‌کرده. خانواده امیلیا اهل ایتالیا بودند و او اینگونه اطلاعتی درمورد ایتالیا را در نمایشنامه‌هایش استفاده می‌کرد.به گفته این محقق، دلیل اینکه ما در آثار شکسپیر مانند اتللو نام امیلیا و در تاجر ونیزی نام فامیل باسانو را مشاهده می‌کنیم همین است. 


منبع : مرکز طراحی وب زئوس
تاریخ درج : 

تعداد بازدیدها : 1534
 
برچسب ها

اخبار مرتبط