تعداد بازدید: 2513
زبان : فارسی
دسته بندی :

Hیا نوع فونت (تایپوگرافی) در طراحی سایت حائز اهمیت است؟

تاریخ درج خبر : 1396/5/29

از آنجا که امروزه وب سایتها نقش و جایگاه ویژه ای را در رونق کسب و کارها بخود اختصاص داده اند پس سزاوار است اگر مدیران مشاغل و طراحان وقت و دقت بسزایی برای طراحی و زیبایی سایت خود صرف کنند.

طراحی وب سایت معرف شما به مشتریان است،پس باید آن را به گونه ای طراحی کنید که به اندازه کافی شکیل باشد تا بازدید کنندگان،با میل و رغبت مطالب را دنبال کنند و مجذوب شوند.


در این راستا توجه اکثر طراحان تنها به جلوه های گرافیکی سایت و رنگها معطوف میشود،دریغ از اینکه فونت و نوشتار مطالب نیز تاثیر شگرفی بر خوانندگان خواهد داشت.

چه بسا شما مطالب خاص و سرگرم کننده ای را ارائه می دهید اما اگر از فونتی ناخوانا وآزار دهنده استفاده کنید هرچقدر هم که سایتتان نمای زیبایی داشته باشد،کاربران صفحه شما را ترک خواهند کرد و این یعنی کم شدن حجم ترافیک سایت!!


بنابراین خواهید دید که بحث تایپوگرافی هم به اندازه گرافیک سایت حائز اهمیت است. هرگز نباید در طراحی سایت بطور تصادفی فونت را انتخاب نمائید. چراکه فونت انتخابی ، برقرار کننده ارتباط شما با مشتریان و بازدید کنندگان است و نیز اندازه فونت هاو خصوصا تیترها و نوع نوشتار متن ها و مطالب ارائه شده ،کاربران را نسبت به محتوای سایتتان دلگرم یا دلسرد می کند.

همچنین لازم به ذکر است ، فونتی که برای نوشتن تیترها انتخاب می کنید باید متفاوت از فونت متن ها باشد تا خواننده را برای مطالعه متن مورد نظر بیشتر جذب کند.

 


اما عالیترین فونت برای طراحی سایت چیست؟

 

در جواب به این سوال باید گفت،فونتی که بسادگی خوانده شود یعنی خوانا باشد!

بنابراین گروه زیادی از فونتها در حیطه انتخاب شما قرار می گیرد،بهتر است برای روشنتر شدن موضوع ابتدا فونت ها را در دو دسته بندی خدمتتان معرفی کنیم:


دسته اول فونت های ساده هستند:

فونتهای ساده فونتهایی هستند که برای خواندن آنها نسبت به فونتهای پیچیده زمان بسیار کمتری حدودا 8 دقیقه زمان صرف میشود.پس از دید کاربر مطالب ارائه شده حتی بسیار راحتتر و قابل فهم تر و بی تکلف تر بنظر می آید..دسته دوم فونت های تفننی هستند:

میتوان گفت که فونتهای تفننی،فونتهایی هستند که خوانندگان باید دقت و مدت زمان بیشتری را برای خواندن مطالب صرف کنند،چون نسبت به دسته قبل از خوانایی و سادگی کمتری برخوردارند.و شاید بتوان گفت تنها جلوه ای پر رنگ و لعاب تر دارند!!

 


پس اکنون متوجه شدید که فونت انتخابی بهنگام طراحی سایت چقدر در میزان ماندگاری کاربران هنگام بازدید از سایت موثر و بالطبع ترافیک سایت و کسب و کار اینترنتی میتواند موثر باشد..!!

با همه این تفاسیربنظر میرسد فونت های مانند،tahoma,Bnazanin,B yekan،mitrat در طراحی سایت های فارسی به جهت زیبایی و سادگیشان نقش پررنگتری دارند.


  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
واتس آپ