ربات های آینده نمیتوانند قاتل باشند !

مدیر سایت

طی سال های گذشته و با پیشرفت عظیم هوش مصنوعی، نگرانی بشر از به وقوع پیوستن اتفاقات ناگوار به علت برتری یافتن هوش مصنوعی نسبت به ذهن انسان بیشتر و بیشتر شده است. حال گوگل خبر می دهد که تیم Deep Mind حالتی را توسعه داده اند که با دستور شخص، یک ربات مجهز به هوش مصنوعی به طور کامل از کار خواهد افتاد.

چهارچوب نرم افزاری تازه به کاربران اجازه خواهد داد تا از یادگیری خودکار ماشین ها جلوگیری به عمل آورده و همچنین در لحظه اقدامات آسیب زننده آنها به اشخاص یا محیط را متوقف کنند.

اما دستگاهی که به یادگیری ماشینی مجهز است، شاید بتواند نحوه متوقف نمودن خود را نیز درک نموده و کارکرد آن را بی اثر نمیاد. Deep Mind در این بین خبر می دهد اطمینان حاصل نموده که ربات های مجهز به هوش مصنوعی نمی توانند این موضوع را فرا گرفته و در ایجاد اختلالی که در کارشان پیش می آید، وقفه ای صورت دهند. در واقع این مسئله یکی از تنها نکاتی خواهد بود که هوش مصنوعی قادر به یادگیری اش نخواهد بود.

به نظر می رسد که Deep Mind از خطراتی احتمالی در سال های آینده کاملاً آگاه بوده و از حالا تلاش دارد تا راهکار مشکلات احتمالی را پیدا کند. لازم به اشاره استکه  DeepMind یک استارتاپ انگلیسی بود که در سال ۲۰۱۰ تاسیس شد و گوگل دو سال پیش، در ۲۰۱۴ آن را خریداری کرد و به مجموعه خود افزود.

باید دید افزوده شدن چهارچوب نرم افزاری جدید و در اختیار گرفتن قدرت به شکل اینچنینی از سوی کاربر یک ربات، نگرانی عمومی از وضعیت هوش مصنوعی و برتری یافتن ربات ها به انسان در آینده را کاهش خواهد داد یا خیر.

دیدگاه شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
واتس آپ