بزرگان نرم افزار دنیا

مدیر سایت

حوزه فعالیت‌های شرکت اینفورماتیکا عبارت است از: مدیریت چرخه اطلاعات اپلیکیشن، تبادل داده شرکت به شرکت، یکپارچه‌سازی داده ابری، پردازش پیچیده، پوشش‌دهی داده، کیفیت‌سنجی داده، مجازی‌سازی داده و یکپارچه‌سازی داده بنگاهی

بزرگان نرم افزار دنیا: شرکت «اینفورماتیکا»

شرکت اینفورماتیکا در سال ۱۹۹۳در «رِدوود» کالیفرنیا توسط «دیاز نسامونی» و «گاوراو دیلون» تاسیس شده و در حال حاضر «صهیب عباسی» مدیر عامل این شرکت است. صهیب عباسی که پاکستانی‌الاصل است، در ژوییه ۲۰۰۴مدیریت اینفورماتیکا را بر عهده گرفت. تحت مدیریت او، اینفورماتیکا اکنون شرکت شماره یک دنیا در تولید نرم‌افزارهای یکپارچه‌سازی داده است. عباسی، توانسته فرهنگ نوآوری مداوم را در اینفورماتیکا ترویج دهد که باعث موفقیت عظیم این شرکت در این حوزه شده است. اینفورماتیکا اکنون یکی از پیشتازان عرصه کیفیت‌سنجی داده و یکپارچه‌سازی داده‌های ابری به حساب می‌‌آید؛ حوزه‌ای که با سرعت زیادی در حال رشد است.

حوزه فعالیت‌های شرکت اینفورماتیکا عبارت است از: مدیریت چرخه اطلاعات اپلیکیشن، تبادل داده شرکت به شرکت، یکپارچه‌سازی داده ابری، پردازش پیچیده، پوشش‌دهی داده، کیفیت‌سنجی داده، مجازی‌سازی داده و یکپارچه‌سازی داده بنگاهی.

پورتفوی محصولات شرکت اینفورماتیکا بر یکپارچه‌سازی داده‌ها متمرکز است. حوزه فعالیت‌های این شرکت عبارت است از: مدیریت چرخه اطلاعات اپلیکیشن، تبادل داده شرکت به شرکت، یکپارچه‌سازی داده ابری، پردازش پیچیده، پوشش‌دهی داده، کیفیت‌سنجی داده، مجازی‌سازی داده و یکپارچه‌سازی داده بنگاهی. این اجزا مجموعه ابزاری را برای ایجاد و پشتیبانی ذخایر داده در سطح بنگاهی شکل می‌دهند. در حال حاضر بیش از ۴۵۰۰شرکت مشتری اینفورماتیکا هستند. 
در سال ۲۰۰۶اینفورماتیکا کسب‌وکار رایانش ابری خود را راه‌اندازی کرد.

نسل بعدی یکپارچه‌سازی داده 
با هر نسل پردازش کامپیوتری، پیچیدگی زیرساخت داده‌ها افزایش می‌یابد. از پردازنده مرکزی گرفته تا مدل کارخواه-کارساز (Client Sercer)، وب‌سایت، تجارت الکترونیک و رایانش ابری، حجم پردازش داده‌ها افزایش یافته و با رشد مداوم داده‌های تراکنشی اجتماعی، این حجم بیشتر هم می‌شود. تکنولوژی جدید «اینترنت اشیاء» یا «اینترنت چیز‌ها» [۱]، تنها گسترش این داده‌ها را تسریع می‌کند. امروزه در یک پرواز میان قاره‌ای با هواپیما، سنسورهای موتور هواپیما می‌توانند یک تریلیون بایت داده ایجاد کنند. مدیریت این داده‌ها با نرم‌افزارهای قدرتمند، باعث می‌شود پشتیبانی به جای برنامه‌ریزی دقیق، هر زمان ضروری بود صورت گیرد. در این صورت، میلیون‌ها دلار در بخش‌ها و کارهای غیرضروری ذخیره می‌شود. 
اما کنترل داده دیگر به تنهایی کافی نیست و تغییرات در تکنولوژی‌هایی که این داده‌ها را تولید می‌کنند نیز باید مدیریت شود. شرکت اینفورماتیکا تنها پایگاه اطلاعاتی لازم برای این کار را ایجاد کرده است. در این پایگاه، صرف نظر از نحوه کارکرد تکنولوژی، ITکمتر روی بازنویسی کد تمرکز می‌کند و بیشتر بر شناخت کسب‌وکار متمرکز می‌شود. 
با استفاده از سیستم «وایب»، تنها ماشین داده مجازی دنیا، پایگاه ایفورماتیکا به شما این امکان را می‌دهد که یک بار داده‌ها را ترسیم کرده و در جای دیگر آن را به کار ببرید. نقشه‌هایی را که با کمک شرکت اینفورماتیکا ترسیم می‌کنید می‌توانند در رایانش ابری مجدد مورد استفاده قرار بگیرند. در این محیط به هم پیوسته نسل آینده یکپارچه‌سازی داده، سازمان‌ها می‌توانند یک مرکز کیفیت یکپارچه‌سازی را به اجرا درآورند که با تقاضاهای کسب‌وکار امروز همخوانی داشته باشد.

خدمات و آموزش: دانشگاه اینفورماتیکا
در محیط رقابتی امروز IT، هر فردی باید ویژگی‌های ممتاز و مجزایی داشته باشد. شما باید ثابت کنید دانش و مهارت‌های لازم برای مقابله با چالش‌های پیچیده یکپارچه‌سازی داده را دارید. باید اعتبار حرفه‌ای خود را با کارفرما و نیز کل صنعت ITبسازید. 
بر این اساس، شرکت اینفورماتیکا با تاسیس مرکزی آموزشی به نام دانشگاه اینفورماتیکا، مهارت‌ها و دانش لازم برای تقویت و بهینه‌سازی نرم‌افزارهای شرکت را در اختیار سازمان‌ها قرار می‌دهد. برنامه آموزشی کاملی که در این مرکز آموزشی ارائه می‌شود، تضمین می‌کند که اعضای تیم سازمان می‌توانند با استفاده از محصولات اینفورماتیکا نیازهای شغلی خود را برطرف کنند و زیرساخت‌های ITخود را با نیازهای کسب‌وکارشان تطبیق دهند. 
دانشگاه اینفورماتیکا فرصت‌های جدیدی در اختیار افراد می‌گذارد تا بهره‌وری خود را افزایش دهند، قابلیت عرضه در بازار را توسعه دهند و موفقیت‌ حرفه‌ای خود را – صرف نظر از شغلی که دارند - بالا ببرند. 
بر این اساس، گواهینامه‌هایی که در پایان به افراد اعطا می‌شوند در سه درجه «متخصص»، «کار‌شناس» و «استادکار» قرار می‌گیرند.

محصولات 
شرکت اینفورماتیکا نرم‌افزار‌ها و خدمات یکپارچه‌سازی داده ارائه می‌کند. این نرم‌افزار‌ها و خدمات با در اختیار گذاشتن داده‌های به موقع، مرتبط و قابل اطمینان به سازمان‌ها، آن‌ها را قادر می‌سازند در اقتصاد جهانی امروز که فقط با اطلاعات سر و کار دارد، به مزیتی رقابتی دست یابند. اینفورماتیکا ادعا دارد کل محصولات این شرکت به سازمان‌ها در اندازه‌های مختلف کمک می‌کند بتوانند برای مزیت رقابتی خود، قدرت داده‌ها را کنترل کنند. برخی محصولات مهم این شرکت عبارتند از:

شرکت اینفورماتیکا نرم‌افزار‌ها و خدمات یکپارچه‌سازی داده ارائه می‌کند. این نرم‌افزار‌ها و خدمات با در اختیار گذاشتن داده‌های به موقع، مرتبط و قابل اطمینان به سازمان‌ها، آن‌ها را قادر می‌سازند در اقتصاد جهانی امروز که فقط با اطلاعات سر و کار دارد، به مزیتی رقابتی دست یابند.

•    Data Archive
Data Archiveنرم افزاری قابل ارتقا برای آرشیو کردن داده‌ها است. این نرم‌افزار به سازمان ITشما کمک می‌کند عملکرد اپلیکیشن‌ها را به میزان قابل توجهی ارتقا دهد و رشد داده را در مجموعه‌ای از اپلیکیشن‌های کسب‌وکار بنگاهی به صورت بهینه‌ مدیریت کند و در عین حال، هزینه و ریسک‌ها را کاهش می‌دهد. با استفاده از نرم‌افزار Informatica Data Archive، تیم ITهر شرکت و یا سازمانی می‌تواند داده‌ها را بر اساس ارزش کسب‌وکار به بخش‌های گوناگون تقسیم کند، داده‌های غیرفعال را به صورت امنی آرشیو کند و امکان دسترسی یکپارچه به داده‌های آرشیو شده را فراهم کند. 
•    Data Subset
Data Subsetنرم افزاری قابل انعطاف و قابل ارتقا برای ایجاد زیرمجموعه‌های داده است. این نرم افزار به تیم ITشما کمک می‌کند زیرمجموعه‌های داده را ایجاد کنند، ارتقا دهند و امنیت آن را تضمین کنند. تیم ITسازمان شما با مراجعه به زیرمجموعه‌های دست نخورده از داده‌های تولید شده، می‌تواند زمان، تلاش و فضای ذخیره اطلاعات مورد نیاز برای پشتیبانی سیستم‌های غیرتولیدی را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. به طور خلاصه این نرم افزار ۱) چرخه تولید یا تست کردن را تسریع می‌بخشد و توسعه آن را بهینه‌سازی می‌کند ۲) مدیریت داده‌های آزمایشی را تسهیل کرده و کیفیت کل سیستم‌های غیرتولیدی را ارتقا می‌دهد ۳) فضای سیستم‌های غیرتولیدی را محدود می‌کند تا میزان ذخیر‌ه‌سازی داده و هزینه‌های پشتیبانی را کاهش دهد. 
•    Data Warehouse Advisor
 «مشاور انبارش داده» یا Informatica Data Warehouse Advisor، نرم‌افزاری است که بر نحوه استفاده داده توسط واحد‌ها و بخش‌های مختلف کسب‌وکار نظارت می‌کند، از جمله داده‌های شرکتی حساس. با شناسایی داده‌های غیرفعال و استفاده نشده، هم هزینه و هم بار انبارش داده‌ها کاهش می‌یابد. این نرم افزار به تیم ITسازمان شما کمک می‌کند انبارش داده و فرآیند یکپارچه‌سازی داده را بهتر مدیریت کند، هزینه‌ها را بهتر توجیه و منابع را اولویت‌بندی کند. 
•    B۲B Data Exchange
نرم‌افزار B۲B Data Exchangeاینفورماتیکا به سازمان‌های ITاین امکان را می‌دهد که فرآیند‌ها و تحولات را تعریف کنند و به کاربران کسب‌وکار این امکان را می‌دهد که این فرآیند‌ها را برای هر فرد و هر منبعی شکل دهند. هم سازمان‌های ITو هم کاربران کسب‌وکار می‌توانند تحولات داده‌ها را برای هر فرد و فرآیند زیر نظر بگیرند و به طور موثری نسبت به این تحولات واکنش نشان دهند. به طور خلاصه این نرم‌افزار ۱) با ایجاد امکان دسترسی کامل به داده‌ها، صرف نظر از فرمت، نوع یا مکان آن‌ها، تصمیم‌گیری را ارتقا می‌دهد. ۲) با ساده‌سازی مدیریت و نظارت بر داده، بازدهی عملی را افزایش داده و هزینه‌ها را کاهش می‌دهد. ۳) با استفاده از مجموعه برنامه‌های کاملی از استانداردهای قالب داده، مطلوبیت مداوم را تضمین می‌کند. 
•    RulePoint
RulePointنرم افزار پردازش رویدادهای پیچیده است که به شرکت‌ها و آژانس‌های دولتی در اندازه‌های مختلف این امکان را می‌دهد سازمان‌های خود را به شکل پیشتازانه‌ای مدیریت کنند. این نرم افزار با انتقال هشدارهای به موقع و بینش‌ در مورد اطلاعات مرتبط، نظارت و هوش عملیاتی ارائه می‌کند و این امکان را به شما می‌دهد که عملکردی هوشمندانه، سریع، بهینه و رقابتی داشته باشید. 
•    Dynamic Data Masking
همان‌طور که از اسمش پیدا است، Dynamic Data Maskingنرم‌افزار دینامیک پوشش داده است که قابلیت‌های هم‌زمان ایجاد می‌کند تا از دسترسی کاربران غیرمجاز به اطلاعات حساس جلوگیری کند. تیم ITسازمان شما با استفاده از این نرم‌افزار می‌تواند قوانین پیچیده و انعطاف‌پذیری برای مخفی کردن داده‌ها بر اساس سطح اعتبار کاربران، اعمال کند. این نرم افزار به صورت دینامیک، اطلاعات حساس را مخفی می‌کند و کاربران نهایی، پرسنل ITو تیم‌های برون‌سپاری شده را که به اطلاعات حساس دسترسی دارند، محدود و ممیزی می‌کند. در واقع، این نرم‌افزار ریسک نفوذ به داده‌ها را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد. 
•    Persistent Data Masking
این نرم‌افزار به سازمانITشما کمک می‌کند به حساسترین داده‌ها دسترسی داشته باشید. نرم‌افزار Informatica Persistent Data Masking، داده‌های محرمانه، مانند شماره کارت‌های اعتباری، آدرس و شماره تلفن‌ها را از افشای غیرعمدی حفظ می‌کند. بر این اساس، این نرم افزار ریسک نفوذ خارجی به داده‌ها در محیط‌های غیرتولیدی را کاهش می‌دهد، داده‌های آزمایشی باکیفیت‌تری تولید می‌کند و پروژه‌های توسعه‌ای را ساده‌سازی می‌کند.

نرم‌افزار Informatica Persistent Data Masking، داده‌های محرمانه، مانند شماره کارت‌های اعتباری، آدرس و شماره تلفن‌ها را از افشای غیرعمدی حفظ می‌کند.

•    Data Explorer
این نرم‌افزار به تحلیل‌گران کسب‌وکار و ناظران داده این قدرت را می‌دهد که داده‌ها را به آسانی شکل دهند و بر امور مربوط به آن، طبق یک مبنای رایج و با ابزاری که به طور ویژه برای این کار طراحی شده، نظارت کنند. همچنین Data Explorerبه فعالان عرصه ITاجازه می‌دهد داده را با استفاده از قوانین پیش‌ساخته و محیط توسعه‌ یکپارچه به سرعت کشف و تحلیل کنند. این نرم افزار فرآیند خسته‌کننده و پر اشتباه شکل‌دهی دستی داده‌های پیچیده را حذف می‌کند و مشکلات کیفیت داده را قبل از اینکه به قیمت از دست دادن مشتریان شرکت و مزیت رقابتی آن تمام شود، شناسایی می‌کند. 
•    Master Data Management
این نرم افزار از یک مدل کسب‌وکار انعطاف‌پذیر استفاده می‌کند تا نیازهای کسب‌وکار شما را برای مدیریت داده برطرف کند. این رویکرد چند حوزه‌ای، با قدرت دادن به کاربران کسب‌وکار از طریق داده‌های معتبر و یکپارچه - در مورد مشتریان، محصولات و عرضه‌کنندگان - و نیز توسعه روابط بین داده‌ها، عملکرد آن‌ها را توسعه می‌دهد. شرکت‌های برجسته خدمات مالی، علوم حیاتی، تولید صنعتی، بهداشتی، خرده‌فروشی و نیز سازمان‌های دولتی با استفاده از نرم افزار MDMبر داده‌های تکثیر شده و اپلیکیشن‌های ابری تسلط پیدا می‌کنند تا عملکرد خود را توسعه دهند، هزینه‌هایشان را کاهش دهند و درآمدزایی داشته باشند.

توضیحات: 
 [۱]: «اینترنت چیز‌ها» (Internet of Things) یا عصر اتصال همه چیز به اینترنت، مرحله بعدی انقلاب دیجیتال است؛ بدین معنی که نسل آینده اینترنت تنها متعلق به انسان‌ها نیست و حضور اشیا در اینترنت پررنگ‌تر از حضور انسان خواهد بود. پیش‌بینی شده تا سال ۲۰۲۰بیش از ۵۰میلیارد وسیله – حتی لوازم خانه و اتومبیل - به اینترنت متصل شوند. 

دیدگاه شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
واتس آپ