تعداد بازدید: 2431
زبان : فارسی
دسته بندی :

گوگل به تقلب متهم شد

تاریخ درج خبر : 1395/11/10

اتحادیه اروپا چند روز پیش گوگل را به تقلب علیه رقبای خود متهم کرد و به اتهام ‘ آنتی تراست’ از بزرگترین موتور سرچ جهان شکایت کرد.

به گزارش پایگاه نیوزویک، اتحادیه اروپا مدعی شد گوگل نتایج جست و جوی کاربران را به نفع خدمات Google Shopping تغییر داده و نمایش می دهد. اتحادیه اروپا در پی این ادعا علیه سیستم عامل موبایل اندروید، دعوای آنتی تراست اقامه کرد. یکی از اعضای شورای رقابت گفت، شرکت گوگل که بخش اعظم جست و جوی اینترنتی را در اختیار دارد، طی اظهارنامه ای نسبت به اقامه دعوای شورای اروپا اعتراض کرده است.

بر اساس اظهارات این عضو کمیسیون، اگر در نتیجه تحقیقات معلوم شود که گوگل نتیجه جست وجوی کاربران را به نفع خدمات خود تغییر داده است، متحمل مجازات های قانونی خواهد شد و ناچار است شیوه کسب و کار خود را در اروپا تغییر دهد. گفته می شود شرکت گوگل در پی جست وجوی کاربران اروپایی، خدمات مرتبطی را که خود ارایه می کند، در صدر نتایج جست وجو نمایش می دهد و از طریق نفوذی که به دلیل ارایه خدمات رایگان جست و جو در بین کاربران اینترنتی به دست آورده است، سایر محصولات و خدمات خود را تبلیغ کرده و سایر رقبا را به طور غیرمنصفانه از چرخه رقابت خارج می کند.

از سال ها قبل بسیاری از غول های فناوری، کمیسیون اروپایی را برای مجازات رقبای خارجی خود تشویق می کردند؛ چراکه کمیسیون اروپایی علاوه بر جریمه های نقدی، می تواند شرکت هایی را که بر خلاف قواعد حقوق رقابت اتحادیه مشغول به فعالیت هستند به تغییر رویه های تجاری وادار کند و اساسا مدل کسب وکار آن ها را دگرگون کند.


  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
واتس آپ