تعداد بازدید: 4269
زبان : فارسی
دسته بندی :

نسل جدیدخودرو های مفهومی concept

تاریخ درج خبر : 1394/9/12

خودروي مفهومي به خودرويي گفته مي شود که هدف کمپاني از ساخت آن نشان دادن توانمندي هاي خود در توليد يک خودرو با طراحي مدرن ، آينده نگرانه و استفاده از قابليت هاي فني فوق العاده حرفه اي است که اين گونه خودروها را از سايرين متمايز مي سازد.

مفهومي ها معمولا از نظر طراحي به مراتب پيشرفته تر از خودروهاي ديگري که به مرحله توليد مي رسند، هستند.طراحي اين گونه خودروها معمولا آينده نگرانه است، به اين معنا که خودروي مفهومي مي تواند تفکراتي که يک خودروساز براي چندين سال آينده نمايان کند.

هدف اصلي کمپاني از به نمايش گذاشتن خودروهاي مفهومي نمايش قدرت خود در صنعت اتومبيل سازيست بنابراين مي توان انتظار هر نوع طراحي شگفت آوري را داشت.

براي مثال؛کمپاني بي ام دبليو خودرويي مفهومي به نام جينا توليد کرد که پوشش بيروني آن از جنسي پارچه مانند بود که قابليت انعطاف پذيري بالايي را به خودرو مي داد.

 concept car

قابليت هاي فني:

با توجه به اينکه در حال حاضر اکثر خودروسازان رو به توليد خودروهاي پاک و کم مصرف آورده اند و در نزد مشتريان نيز اين عقيده همه گير شده که خودروي کم مصرف و پاکي تهيه کنند؛لذا کمپاني هاي خودروسازي سعي در معرفي مدل هايي دارند که در کم مصرف و پاک بودن برتر باشد.

در سال هاي اخير خودروهاي مفهومي بيشتر به صورت برقي،هيبريدي و هيدروژني ساخته مي شوند،البته خودروسازاني هم هستند که در مدل کانسپت خود بيشتر به مقوله سرعت و شتاب خودرو تاکيد دارند.

هدف از توليد خودروي مفهومي چيست؟

هر خودروسازي ديد متفاوتي نسبت به معرفي خودروي مفهومي خود دارد، اکثر آن ها همانطور که پيش تر به آن اشاره شد به منظور نشان دادن توانمندي ها و قدرت خود در توليد يک خودروي با کيفيت خودرو را به نمايش مي گذارند.

برخي از خودروسازان هم براي فهميدن نظر مردم ، نويسندگان و انديشمندان دنياي خودرو نسبت به يک مدل يا حتي نسبت به يک نوع از سبک طراحي جديد اقدام به ساخت خودرو مي کنند تا در مراحل بعدي خودروي مورد نظر را با انجام اصلاحاتي و از بين بردن نواقص و عيوب در طراحي و باقي قسمت ها راهي بازار نمايند.

نسل جدید خودرو های مفهومی
به اميد روزي که خودروسازان داخلي کشور عزيزمان نيز دست از توليد خودروهاي متعلق به دهه هاي گذشته و بي کيفيت کشيده و با به بوجود آوردن تحولي نو در خودروسازي کشور آنچه که شايسته مشتريان ايراني است را به توليد برساند.


  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
واتس آپ