قابلیت Messenger Room شبکه اجتماعی اینستاگرام

مدیر سایت

قابلیت جدید اینستاگرام شما میتوانید تماس‌های ویدیویی تا سقف 50 نفر برقرار کنید.

قابلیت Messenger Room شبکه اجتماعی اینستاگرام :
قابلیت جدید اینستاگرام شما میتوانید تماس‌های ویدیویی تا سقف 50 نفر برقرار کنید.
به دنبال شیوع کرونا ویروس در سراسر جهان، ارتباطات معمولی مردم به شدت کاهش یافت و در این شرایط تکنولوژی، اینترنت و شبکه‌های اجتماعی، نقش اساسی را در ارتباطات بین کاربران بازی می‌کنند. در این شرایط شبکه‌های اجتماعی وسیله‌ای هستند تا کاربران راحت‌تر بتوانند به کارهای جمعی و نیازمند ارتباط بپردازند.
تا پیش از این ماجرا، اگرچه برنامه‌هایی مانند واتساپ، اینستاگرام و... امکان برقراری تماس تصویری را برای کاربران فراهم کرده بودند اما این برنامه‌ها، تنها از تعداد بسیار محدودی از کاربر برای تماس تصویری همزمان پشتیبانی می‌کردند. حالا اما اینستاگراک این مشکل را رفع کرده است و از حالا به بعد با استفاده از سرویس Messenger Rooms می‌توانید با 50 نفر به صورت همزمان تماس ویدیویی برقرار کنید. اینستاگرام برای معرفی این قابلیت در صفحه رسمی توییتر خود چنین نوشته است:
یک راه ساده برای ویدیو کال با حداکثر 50 نفر از افراد مورد علاقه‌تان می‌خواهید؟ بله، لطفا. از امروز می‌توانید یک Messenger Room در اینستاگرام ایجاد کنید و هر کسی را به آن دعوت کنید.
برای شروع این کار کافی است که وارد بخش پیام‌های اینستاگرام شده و روی آیکون تماس ویدیویی ضربه بزنید. حالا گزینه جدید Create a Room را می‌بینید. از این بخش می‌توانید انتخاب کنید که برای کدام یک از مخاطبان و دوستانتان پیام دعوت بفرستید. نهایتا می‌توانید لینک Room را کپی کرده و با هر کسی به اشتراک بگذارید تا در تماس ویدیویی شما حاضر شود.
همچنین باید به این نکته توجه کنید که در حال حاضر صرفاً کسانی می‌توانند برای هم درخواست تماس صوتی و یا تصویری ارسال کنند که هر دو در لیست دوستان هم باشند و در اصطلاح همدیگر را فالو و یا دنبال کرده باشند. در غیر این صورت گزینه‌ی دوربین برای تماس ویدیویی فعال نخواهد بود و حتی دنبال کردن یک طرفه هم در این زمینه فایده‌ای ندارد.
باید بیان کنیم که از لحاظ سرعت و کیفیت برقراری تماس هیچ مشکلی در حال حاضر در این قابلیت وجود ندارد و می‌توان به راحتی از آن استفاده کرد.

آموزش چت تصویری گروهی اینستا:
برای ایجاد ویدیو چت گروهی اینستاگرام دو روش وجود دارد:
1. در روش اول پس از آپدیت اینستاگرام به آخرین نسخه، ابتدا باید گروه مورد نظر خود را تشکیل دهید و یا به گروهی که از قبل ساخته اید وارد شوید.
2. حال آیکن تماس تصویری اینستاگرام را لمس کنید.
در روش دوم ابتدا یک تماس تصویری دو نفره برقرار کنید. سپس از طریق آیکن add در پایین تماس تصویری، افراد را به تماس تصویری اضافه نمود.

دیدگاه شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
واتس آپ