تعداد بازدید: 3814
زبان : فارسی
دسته بندی :

دبیر انجمن کسب و کارهای اینترنتی طی نامه ای به رییس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی اعتراض خود را نسبت به قوانین سختگیرانه ی مالیاتی اعلام نمود

تاریخ درج خبر : 1394/11/10

با توجه به اینکه در اکثر کشورهای جهان کسب و کارهای اینترنتی از معافیت مالیاتی گوناگونی برخوردار هستند،در ایران ماموران مالیاتی سخت‌گیری‌های بیش از اندازه‌ای را روی شرکت‌های تازه تاسیس و کسب و کارهای اینترنتی اعمال کرده‌اند. 

دبیر انجمن صنفی کسب و کارهای اینترنتی طی نامه‌ای به رییس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی گوشه هایی از این مشکلات را بیان کرده که در ادامه می‌خوانید: 

 

بسمه تعالی

جناب آقای مهندس گرکانی نژاد 

ریاست محترم مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

با سلام

احتراماً پیرو ارسال نامه ادارات مالیات سراسر کشور به کسب و کارهای اینترنتی دارای نماد اعتماد الکترونیکی بابت احضار آنها جهت پرداخت مالیات ارزش افزوده، موارد ذیل حضورتان اعلام می گردد.

-  متاسفانه اداره مالیات بدون هیچگونه اطلاع رسانی قبلی مبنی بر نحوه دریافت مالیات از کسب و کارهای اینترنتی اقدام به ارسال نامه برای آنها نموده است که با مراجعه برخی از کسب و کارها به اداره فوق به آنان اعلام شده است که از تاریخ دریافت نماد شما مشمول پرداخت مالیات هستید و در صورت عدم پرداخت تا امروز مشمول جریمه پرداخت می باشید. در صورتیکه هیچ گونه اطلاع رسانی از طرف اداره مالیات و مرکز توسعه تجارت الکترونیکی مبنی بر مشمول شدن کسب و کار از زمان دریافت نماد اعتماد، انجام نشده است و کسب و کارهای نوپا دچار مشکل اساسی شده اند و متاسفانه برخی از آنان به دنبال ابطال نماد خود بوده تا مانند خیل کثیری از کسب و کارهای بدون نماد و با استفاده از درگاه های بانکی واسط فعالیت خود را انجام دهند و این موضوع باعث سرخوردگی کسب و کارهای قانون مند شده است.

-  همانطور که مطلع هستید بیشتر کسب و کارهای اینترنتی به عنوان کارگزار و بدون انبار نمودن محصول، اقدام به فروش اینترنتی کالا و یا خدمات می نمایند و نحوه فعالیت و محاسبات مالی آنها با کسب و کارهای فیزیکی متفاوت می باشد، بنابراین به نظر می رسد باید قوانین و یا حداقل دستورالعمل های مجزایی بدین منظور صادر شود.

-  در سالهای گذشته تا به امروز با همکاری مرکز توسعه تجارت الکترونیکی بیش از چهارده هزار کسب و کار اینترنتی اقدام به ثبت وب سایت خود در سامانه نماد اعتماد کرده اند که بیش از 80% این افراد از جوانان دانشگاهی و کارآفرین می باشند که به امید به دست آوردن شغل و ایجاد کارآفرینی قدم به این عرصه گذاشته اند و هنوز در ابتدای فعالیت خود بوده و بیشتر درآمد خود را صرف هزینه های فرهنگسازی خرید اینترنتی در کشور می نمایند، کاری که انتظار می رود دولت محترم نیز به آن اهتمام ویژه ای داشته باشد. بنابراین کسب وکارهای اینترنتی درخواست تخفیف در اعمال هزینه های مالیاتی را دارند. ضمناً انجمن صنفی کسب و کار اینترنتی تقاضایی مبنی بر اعمال نرخ صفر درصد برای مالیات ارزش افزوده خرید های اینترنتی، را به سازمان های مربوطه ارسال نموده است.

 

بدینوسیله خواهشمند است نسبت به پیگیری و احقاق حقوق کسب و کارهای اینترنتی و قانون مند شدن موضوع دریافت مالیات از آنان، دستورات لازم را صادر فرمائید.

قبلاً از بذل توجه و همکاری جنابعالی کمال تشکر را دارم.

 

باتشکر

رضا الفت نسب

دبیر انجمن صنفی کسب و کار اینترنتی


  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
واتس آپ