تعداد بازدید: 1631
زبان : فارسی
دسته بندی :

تاثیر شبکه های اجتمایی بر عقاید جوامع

تاریخ درج خبر : 1397/10/2

شبکه برتامل ارتباط فرد بر اقشار جامعه توجه دارد که این اقشار از یک نفر تا هزاران افراد رادر برمیگیرد.

شبکه:

شبکه برتامل ارتباط فرد بر اقشار جامعه توجه دارد که این اقشار از یک نفر تا هزاران افراد رادر برمیگیرد.
شبکه اجتماعی:

افراد روزانه با مجموعه ای از افراد دیگر درحال تبادل اطلاعات و برقراری ارتباط هستند که امروزه این ارتباطات را می توان به آسانی از طریق رسانه های اجتماعی برقرار کرد.

درمعرف این رسانه ها (شبکه های اجتماعی) میتوان به چند نمونه اشاره کرد:

(Facebook –twitter-instagram-tangoo-line-myspace-what app…)

دراین شبکه ها فرد قادر به ساختن لیستی از دوستان خود هستند و این امکان را به انها میدهد که افراد را به لیست حذف یا اضافه کنند. درواقع شبکه های اجتماعی وسیله هایی هستند که همه بصورت آزاد و رایگان می توانند در اختیار داشته باشند و مطالب خود رابا صدها اقشار جامعه در زمانی کوتاه به اشتراک بگذارند. این کار در زمانی به دور از این شبکه های اجتماعی هزینه های زیادی را برای افراد ایجاد میکرد وفرد برای تبادل اطلاعات خود با دیگران می بایست از تلوزیون و روزنامه استفاده می کرد که این کار مشکلات زیادی را برای افراد بوجود می آورد
تاثیراین شبکه ها بر عقاید جوامع کشورها:

همان گونه که بیان شد این صفحات اجتماعی این امکان را می دهند که افراد بایک دیگر یا شرکت ها یا تولیدکنندگان وحتی کشورها رقابت سالم داشته و دانش و آگاهی خود را در زمینه های مختلف ارتقا دهند و همچنین تبلیغاتی هم در راستای تخصص خود داشته باشند.

همان طور که این ابزارها(شبکه های اجتماعی) می تواند آگاهی و اطلاعات افراد را در زمینه های مختلف اجتماعی، اقتصادی، مذهبی و...بالاببرد اما میتواند عاملی هم برای گمراهی اشخاص جامعه باشد.به عنوان مثال شبکه اجتماعیfacebook باوجود دو میلیارد کاربر عضو می تواند فرهنگ و خصوصیات یک کشور را درکشورهای دیگر ترویج کند واین ترویج گاهی موجب تخریب عقاید دینی و فرهنگی یک جامعه متعصب میشود.
ازدست دادن زمان در شبکه های اجتماعی:

زمان طولانی را در روز ما اختصاص به این صفحات دادیم واین باعث دور بودن از زندگی شخصی میشود.

برفرض مثال من یک صفحه ای را دریکی از رسانه ها ایجاد کردم وتمامی دوستان واشخاص آشنا را به لیست دوستان خود اضافه کردم وهمچنین اطلاعاتی ازقبیل شغلم،محل زندگی وتاریخ  تولدم رابه این صفحه اضافه کردم حال با گذاشتن چندین ویدیو و عکس ازبرنامه روزمره خود دوستانم را از وضعیت خود آگاه می کنم وبه گونه ای درحال ارتباط مجازی برقرار کردن هستم و علاوه بر آن خودم مشغول مشاهده وضعیت واطلاعات دوستانم میکنم دریغ از اینکه وقت زیادی را اختصاص به این شبکه ها دادم و غافل از کارهای روزانه خود شدم.

درواقع اعضای زیادی از این شبکه های اجتماعی زمان مختلفی رابه چت کردن با دوستان خود،به اشتراک گذاشتن مطالب و عکسهای خود اختصاص دادن که این منجر به آسیب دیدن امور جاری زندگی و از دست دادن فرصتهای شغلی زیادی میشود.


  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
واتس آپ