اهمیت و تعریف سئو و بهینه سازی وب سایت

مدیر سایت

سئو مخفف Search Engine Optimization و به معنای بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو
است


هنگامی که شما سایتی را ایجاد می کنید، در مراحل اول باید به نحوه طراحی و کد نویسی و ظاهر سایت دقت کنید و این موارد را به خوبی بررسی کنید . بعد از آن شما شروع به گذاشتن محتوا می کنید. اما شما سایت را ایجاد می کنید برای کاربران. یعنی هدف شما از ایجاد سایت، این است که مخاطبان شما سایت شما را ببینند و از آن استفاده کنند. برای اینکه کاربران سایت شما را ببینند، سایت شما باید در نتایج جستجو در موتور های جستجو در صفحات اول نمایش داده شود. این جا است که سئو و متخصصان آن واردر صحنه می شوند. سئو به معنای تکنیک هایی است که با استفاده از آنها می توان رتبه سایت مورد نظر را در نتایج گوگل و سایر موتورهای جستجو بهبود داد.
کار اصلی و معنای بهینه سازی این است که سایت شما در نتایج موتور های جستجو مثل گوگل در صفحات اول تا سوم باشد. زیرا که بر اساس تحقیقات، کاربران فقط تا صفحه سوم موتور جستجو را می بیینند و صفحات بعد را چک نمی کنند. )خیلی از کاربران حتی همان صفحه اول را هم کامل چک نمی کنند!( در واقع کاربران ده نتیجه صفحه اول نتایج را سرآمد سایر سایت ها و بهترین آنها، در زمینه جستجو شده می دانند. پس با فاکتور ها و انجام دادن بهینه سازی، شما تالش خود را می کنید که سایت خود را به صفحات اول برسانید و مخاطب های خود را افزایش دهید. سئو، بهینه سازی و ارتقا سایت همه دارای یک معنا هستند.

اهمیت سئو
مهمترین ویژگی که سئو دارد، هدایت بازدید کننده هدفمند به سایت شما به صورت رایگان است. کمتر روش بازاریابی اینترنتی به صورت رایگان را پیدا خواهید کرد که افرادی را به سمت سایت شما هدایت کند که قصد خرید کاال و خدمات سایت شما را دارند. گوگل نه تنها چنین کاری انجام می دهد بلکه آنها را زمانی که به سایت شما هدایت می کند که در مرحله تصمیم گیری برای خرید هستند و بنابراین بازدهی سئو بیشتر از تمام روش های تبلیغاتی دیگر است.
 
چه کارهایی باید در زمینه سئو انجام شود؟
کارهایی که باید در زمینه سئو انجام شود از زمانی طراحی گرافیک و چیدمان سایت شروع میشود، با نحوه کد نویسی و معماری سایت ادامه پیدا میکند و با تولید محتوای مفید و مناسب تکمیل می شود. قطعا تولید محتوای مناسب بخش مهمی از سئو است و پس از این مرحله فعالیت بر روی عوامل خارجی می تواند 4 موفقیت یک سایت را تضمین کند، از جمله این عوامل می توان به افزایش سرعت بارگذاری شدن سایت، قدمت سایت، فعالیت در شبکه های اجتماعی و... اشاره کرد. بنابراین سئو به همه جوانب سایت مربوط است.

مدت انجام سئو
زمان منطقی برای اینکه بهینه سازی سایت به طور کامل انجام شود و سایت در صفحه اول گوگل و جز نتایج بالا قرار بگیرد بین 6 ماه تا سال بسته به رتبه سایت پیش از انجام سئو، وضعیت سایت های رقیب،وضعیت درون سایت مانند ظاهر و محتوا و بازاریابی برای سایت است.
 
سرویس های بهینه سازی وب زئوس
آنالیز رقبای شما
آنالیز کلمات کلیدی مورد نظر
تهیه متون و محتوای وب سایت بر اساس تکنیکهای سئو
طراحی وب سایت بر اساس الگوریتمهای گوگل
ایجاد بهترین استراتژی در گرفتن لینک به وب سایت شما
معرفی کردن سایت به موتورهای جستجو
آنالیز بازدیدکنندگان و رفتار آنها هنگام بازدید وب سایت شما
ترتیب اینکه کدام تکنیکهای بهینه سازی اول اعمال شود در جایگیری و رتبه بندی شما در موتورهای جستجو بسیار تایین کننده است. یک پروسه منطقی وجود دارد که طی آن این تکنیکها به سایتها اعمال شوند.

دیدگاه شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
واتس آپ