تعداد بازدید: 9633
زبان : فارسی
دسته بندی :

آموزش گرفتن نماد اعتماد الکترونیکی (enamad)

تاریخ درج خبر : 1394/7/5


وب سایت شرکتی وب سایت هایی هستند که در جهت پیشبرد اهداف تجاری و بازرگانی طراحی می شوند.

نماد اعتبار الکترونیکی موقت در واقع برای تسریع فرآیند دریافت enamad است و در آن حداقل معیارها در طراحی سایت فروشگاهی در نظر گرفته می شود. برای دریافت نماد اعتبار الکترونیکی دائم تک ستاره، ابتدا طراحی سایت بررسی می شود، سپس سازمان توسعه تجارت الکترونیک به این سایت ها قوانینی را برای رعایت و دریافت این برچسب اعلام می کند. بعد از انجام این مراحل، برچسب نماد اعتماد الکترونیکی به این سایت ها تعلق می گیرد. مراحل دریافت نماد اعتماد الکترونیکی دو ستاره مشابه به نوع تک ستاره آن است ولی برای دریافت این نوع نماد نیاز به نصب گواهی ssl در سایت نیز هست. این نوع نماد دارای اعتبار بیشتری نسبت به سایرین است و گواهی ssl نشان از حفاظت و امنیت بیشتر دارد.

وجود نماد الکترونیکی در سایت های فروشگاهی نشان از اعتبار این سایت ها دارد. اما باید قبل از خرید از تمام سایت های فروشگاهی و شرکتی که حتی دارای نماد اعتماد الکترونیکی نیز هستند باید به نکاتی توجه کنید. در زبر به این نکات اشاره می کنیم.

• Enamad باید قابلیت کلیک و سپس ورود به سایت مرکز توسعه تجارت الکترونیک را داشته باشد. این کار برای اطمینان از اعتبار نماد و عدم عکس بودن آن است.

• آدرس URL صفحه پرداخت باید آدرس سایت بانک مورد نظر باشد.

• قبل از اقدام به ورود اطلاعات بانکی و پرداخت هزینه ابتدا کد امنیتی را مجددا بارگذاری کنید. تغییر پذیری کد امنیتی نشان از اعتبار سایت دارد.

برای دریافت نماد اعتماد الکترونیک باید به سایت Enamad مراجعه کنید و ثبت نام را انجام داده و مراحل را طبق ترتیبی که در سایت ذکر شده است انجام دهید. فراموش نکنید که دیافت این نماد کار اسانی نیست و محصولات فروشگاه اینترنتی شما باید قانونی و مطابق با وزارت فرهنگ و ارشاد باشد.

درخواست نماد اعتماد الكترونیكی کسب و کار اینترنتی

1- وب سایت‌هایی که دارای فرآیند فروش کالا و یا خدمات نیستند (کسب و کار اینترنتی نمی‌باشند)، از ارسال درخواست خودداری نمایند.
2- به اطلاع کلیه متقاضیان نماد اعتماد الکترونیکی می‌رساند، در صورت احراز شرایط دریافت نماد اعتماد و اخذ این مجوز، اقلام اطلاعاتی زیر بصورت عمومی در پروفایل شما در معرض دید بازدید کنندگان قرار می‌گیرد: نام کسب و کار، آدرس وب‌سایت ، وضعیت اعتبار نماد اعطا شده، نام صاحب امتیاز، آدرس کسب و کار، تلفن ثابت و پست الکترونیکی.
3- از آنجایی كه پل ارتباطی سیستم صدور نماد اعتماد الكترونیكی با کسب و کار اینترنتی پست الكترونیكی کسب و کار اینترنتی است، بایستی قبل از ثبت نام اعتبار آن مورد بررسی قرار گیرد. بدین منظور لازم است آدرس پست الكترونیكی مورد نظر را وارد كنید و از طریق لینكی كه برایتان ارسال می گردد ثبت نام نمایید. در صورت عدم دریافت ایمیل، پوشه اسپم را چك كنید و چنانچه ایمیل را دریافت نكردید از پست الكترونیكی دیگری استفاده نمایید.

 


  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
واتس آپ