طراحی سایت-طراحی وب سایت-طراحی سایت در  شیراز

زئوس : طراحی سایت در شیراز | طراحی وب سایت در شیراز

آموزش نقشه سایت و معرفی به گوگل

Sitemap و معرفی آن به گوگل از طریق ابزار Google Webmaster tools

جهت ایندکس کردن بهینه وب سایت توسط جستجوگر گوگل و یا تغییرات ایندکسینگ میتوان از امکانات مختلفWebmaster Tools گوگل به همراه فایلsitemap ایجاد شده برای وب سایت خود استفاده و یا میتوان از فایلrobot.txt دسترسی موتورهای مختلف را به صفحات وب سایت شما که از لحاظ امنیتی و درجه حساسیت متفاوت هستند محدود و کنترل نمود . این امر کمک شایانی در کنترل پهنای باند مصرفی  هنگام ایندکس شدن صفحات توسط موتورهای مختلف مانند(Google,yahoo,bing ) دارد. در زیر مراحل هر یک به صورت جداگانه شرح داده شده است.

 

جهت ایندکس کردن بهینه وب سایت خود توسط جستجو گر گوگل ، میتوان با استفاده ازkeyword هایی متناسب با محتوای وب سایت شما و سپس استفاده ازsitemap های ایجاد شده با پسوندXML به این مهم تحقق بخشید. مراحل کار به شرح زیر است:

  • ابتدا با مراجعه به سایت هایی مانندwww.xml-sitemaps.com   اقدام به ساخت یکSitemap مجانی برای وب سایت خود کرده و سپسsitemap ایجاد شده در قالبXML را دریافت نمایید و شاخه اصلی وب سایت خود داخل پوشهwwwroot  قرار دهید.
  • در مرحله بعد واردGoogle Webmasters Support, Tools شده و با اکانت خود وارد شده و بر روی گزینهAdd Site" "  کلیک نمایید.
  • سپس در مرحله بعد پس از تایید مالکیت دامین توسط شما صفحه ای ظاهر خواهد شد که بر رویSiteMap کلیک نمایید.
  • و بر رویadd/test sitemap کلیک نمایید و آدرسsitemap موجود در پوشهwwwroot خود را وارد نمایید.
  • پس ازSubmit  میتوانیدsitemap های خود را مشاهده نمایید.                         

 

در صورت داشتن هرگونه سوال یا ابهام در بخش نظرات پیام خود را رسال نمایید.


منبع : مرکز طراحی وب زئوس

تاریخ درج خبر : 1392/3/23
تعداد بازدیدها : 2590

اخبار مرتبط

آرش افشین 1394/9/10

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما من سوالم در مورد گذاشتن نقشه برای وبلاگه یعنی میخوام این فایل نقشه رو بزارم تو وبلاگم میشه راهنمایی کنید ؟ در واقع می خواستم بدونم میشه اصلا ؟
مدیر سایت     info@zeus.ir   http://zeus.ir 1394/9/12

دوست عزیز قسمت بلاگ وب سایت شما ، زیر دامنه ای هست که بر رروی هاست مورد نظر ساخته شده، شما می بایست ابتدا آدرس بلاگ را به سایت گفته شده معرفی کرده و پس از دانلود ، آن را در پوشه root یا public-html ساب دامنه blog..drfatness.com آپلود نمایید.
دیدگاه شما